برای حسابداری تعاریف گوناگونی وجود دارد  در کتابهای قدیم حسابداری را فن ضبط ،جمع آوری،تجزیه و تحلیل و یا رویدادهایی  که اثرات مالی دارند تعریف نمودند. حسابداری را این گونه هم می شود تعریف کرد که دانشی است که با بکار گیری آن اطلاعات مربوط  به معاملات و عملیات مالی و رویدادها ی دارای اثر مالی بر یک موسسه ، جمع آوری ، تجزیه ،تحلیل،اندازگیری ثبت طبقه بندی و….گزارش می شود.

حسابداری درعین سادگی دنیای بزرگی از روشها ومباحث می باشد که هرروزه نیز در حال پیشرفت است امروزه  استفاده از حسابداری را در سرمایه گذاریها وتصمیم گیریهای کلان اقتصادی می بینیم

حسابداری جزء 10حرفه ی پول ساز و فرصت شغلی بسیار گسترده ای در ایران دارد و برای پیشرفت در حسابداری می توان از مطالعه ی آموزش و استفاده از تجارب افراد فعال در این حرفه بهره گرفت.

آنچه یک حسابدار حرفه ای باید بداند  شامل مجموعه ای از مهارت ها اطلاعات و استاندارد های حسابداری و قوانین است.

از قدیم الایام همیشه کنترل موجودی نقد و نگهداری حسابها و بدهیها و طلبکاریها به صورت دقیق مد نظر بوده و جمع آوری ومشخص کردن حسابها و وضعیت مالی به صورت دقیق وسریع ،لزوم استفاده از حسابداری را در کسب وکارها مشخص میکند و ضرورت آموزش حسابداری را برای کسب و کارها در مقیاس کوچک وبزرگ مشخص میکند.

لذا  دوره های حسابداری در مجتمع آموزشی مدرس طوری طراحی شده که افراد با ثبت نام در دوره حسابداری وشرکت در کلاسها ،آموزش حسابداری را به صورت کاملا کاربردی و مطابق با نیاز بازار کار فرا گیرندو برای حضور در بازار کار کاملا آماده باشندو یکی دیگر از مزایا شرکت در آموزش حسابداری این مجتمع دریافت مدرک بین المللی فنی و حرفه ای است