رشد و پیشرفت روز افزون تکنولوژی باعث گردیده است که استفاده از نرم افزارها و فناوری های مرتبط با کامپیوتر در همه رشته ها،مشاغل و فنون در کل زندگی روزمره بصورت چشمگیر و گسترده ای رشد نماید ،به نحوی که زندگی بدون استفاده از این مهارت ها، ابزارها و تکنولوژی ها تقریبا غیر ممکن شده است.اگر زندگی روزمره را مرور نموده و نگاهی به اطراف خود بیندازیم خواهیم دید که از ساده ترین کارها مثل پرداخت قبوض خدماتی تا پیچیده ترین آنها نظیر نرم افزارهای تخصصی گوناگون در رسته ها و رشته های مختلف نظیر نرم افزارهای طراحی لباس،نرم افزارهای طراحی طلا و جواهر،نرم افزارهای تخصصی مهندسی و… همه وابسته به کامپیوتر گردیده است.
در این راستا آموزشگاه کامپیوتر مدرس بعنوان یکی از بهترین آموزشگاه های کامپیوتر در اصفهان در دپارتمان کامپیوتر خود اقدام به برگزاری دوره های عمومی و تخصصی کامپیوتر نموده است.که این دوره ها به لحاظ کیفیت و قیمت برگزاری از بهترین دوره های برگزار شده هستند.آموزشگاه فنی حرفه ای مدرس وابسته به سازمان آموزش فنی حرفه ای کشور می باشد و پس از پایان دوره های استاندارد ،کارآموزان امکان دریافت مدرک بین المللی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور را خواهند داشتن.
آموزش ها بصورت کاملا تخصصی و حرفه ای بصورت کامل و کاملا کاربردی ارائه می گردد.مهارت جویان پس از گذراندن دوره ها ضمن احاطه کامل بر مبحث مورد نظر امکان استفاده کامل و کاربردی از آن را دارا می گردند.
یادگیری دوره های آموزشی کامپیوتر به دو دسته کلی تقسیم میگردد که عبارتند از:

آموزش دوره های عمومی کامپیوتر:

دوره های عمومی کامپیوتر شامل مهارتهایی است که بطور عادی و در زندگی روزمره به آنها نیاز مبرم وجود دارد و یادگیری این مهارتها بصورت ویژه کمک شایانی به برطرف کردن نیازهای روزمره به کامپیوتر میکند و افراد را از مراجعه مکرر به مراکز مختلف و اتلاف هزینه و زمان بی نیاز می نماید.آموزشهای عمومی ارائه شده در آموزشگاه فنی و حرفه ای مدرس  یادگیری آن زاد توصیه می شود عبارتند از:

دوره مهارتهای هفتگانه ICDL:

یکی از بهترین دوره های کامپیوتری که کمک شایانی به شما جهت پیشبرد اهدافتان خواهد کرد دوره مهارتهای هفتگانه ICDL است این دوره شامل: مبانی کامپیوتر،سیستم عامل،اینترنت و ایمیل، واژه پرداز Microsoft Word،  صفحه گسترده Microsoft Excel ، ارائه مطالب Microsoft Powerpoint ، پایگاه داده ها Microsoft Access می باشد.
دوره مهارت های هفتگانه ICDL از دوره های الزامی جهت استخدام در ادارات و سازمان ها می باشد.همچنین گذراندن این دوره آموزشی به کلیه دانش آموزان، دانشجویان و شاغلین توصیه می گردد.

شهروند الکترونیک (e-citizen):

دوره شهروند الکترونیکی به نحوی طراحی شده است که افرادی که دانش محدودی از کامپیوتر و اینترنت داشته و یا هیچ دانشی از این مقوله ندارند بتوانند آن دسته از مهارت های با ارزش کامپیوتر و اینترنت را که در زندگی بشر امروزی کاربرد بیشتری دارند را با صرف حداقل وقت و انرژی کسب کنند.

کاربر رایانه :

دوره کاربر رایانه شامل یکسری از مباحث ارزشمند، کاربردی و پایه است که بیشتر جهت کارآموزان و مهارت آموزانی که قصدگرفتن دیپلم کامپیوتر آموزش و پرورش را دارند توصیه می گردد.
همچنین این گذراندن این دوره آموزشی جهت نوجوانان، بسیار مفید و کاربردی است ویادگیری آن به نوجوانان توصیه میشود.

کاربر نرم افزار اداری :

کاربر نرم افزار اداری همانگونه که از نام پیدا است شامل کلیه نرم افزارهایی است که جهت کار در سازمان ها و ادارات مورد استفاده قرار می گیرد.در صورتی که بخواهید یک نیروی ویژه و کارآمد در محل کار خود باشید یادگیری این دوره را به شما پیشنهاد می نماییم. همچنین افزادی که قصد دریافت دیپلم رسمی آموزش وپرورش در رشته کامپیوتر را دارند ،کاربر نرم افزار اداری یکی از دوره های آموزشی مورد نیاز برای دریافت دیپلم رسمی آموزش و پرورش است.

نرم افزارهای ارائه شده در دوره کاربر نرم افزار اداری عبارتند از:

Microsoft word ، Microsoft Excel ، Microsoft Access  ، Microsoft Power point ، Microsoft  Share point ، One Note ، Microsoft  Visio ونیز مجموعه متن باز Open Office می باشد.